Başkan Toptaş; Belediyelerde Görev yapan Devlet Memurları Belediye Başkanının değil Devletin Memurudur!

Başkan Toptaş; Belediyelerde Görev yapan Devlet Memurları Belediye Başkanının değil Devletin Memurudur!

Yerel Hak-Sen Genel Başkanı Sayın Yavuz Toptaş; Belediye Başkanları Siyasi seçimle gelmiştir, Belediyelerde Görev yapan Devlet Memurları Belediye Başkanının değil Devletin Memurudur diyerek bir açıklama yaptı,

Başkan Toptaş şu ifadeleri kullandı;

Belediye Başkanları siyasi seçimle göreve geldiği için, Belediyeler de görev yapan Kamu Personelleri diğer Kurumların aksine sürekli bir baskıya ve çok zaman sıkıntılara maruz kalmaktadır.

Belediye Başkanları, kendi ekibini kurarak, kendine yakın olan insanlardan bir yapılanma kurduğu için, Belediyeler de görev yapan Devlet Memurlarının çoğu zaman , kendisine biat etmesini bekler ve isterler. Ve Kamu personellerinden, bu eksende davranış sergilemesini istenir.

Bir başka değişle, Belediyelerde görev yapan Devlet Memurları sanki Devletin değil de, Belediye başkanının Memuruymuş gibi hareket sergilemesi istenir. Hakkını arayan, hakkını korumaya çalışan Kamu personelleri İdareciler tarafından sürekli mobbing'e, psikolojik baskıya, sindirilmeye çalışılır.

Eğer bir de bunun üstüne Belediye de örgütlenen Sendikalar, üyesini değil, işvereni yani Belediye başkanının çıkar ve menfaatlerini korumak yönünde hareket edince, işte o zaman o Belediye de görev yapan Kamu personelleri, sahipsiz kalmış ve ekmeğini korumak pahasına her zulme katlanır durumda kalmak durumunda bırakılmıştır.

İşte size küçük bir harita...

İşte Belediyelerde, Gerçek Bir Sendikal yapıya ne denli büyük ihtiyacın olduğunun göstergesi...

İşte tüm Türkiye de YEREL HAKSEN 'e ne kadar çok ihtiyacımız olduğunun göstergesi. Sizleri Yerel Haksen çatısı altında kendinizi ve haklarınızı korumak için bir dost eli uzatıyoruz.

Ve Belediyelerde ki Devlet Memuru, Sözleşmeli Memur arkadaşları, "Yerel Hak-Sen'e", birlikte haklarımızı kazanmaya ve korumaya davet ediyoruz dedi..

Yerel Hak-Sen
Hak ve Emeğin Sendikası
www.yerelhaksen.org.tr
Eklenme : 28 Nisan 2020

Bu habere ekli dosya bulunmamaktadır

Facebook'ta Paylaş
Adres : GMK BULVARI 40/2 KAT:2 MALTEPE / ANKARA - Telefon : (0 312) 229 03 25 - Faks : (0 312) 229 03 26